Finansal Yönetim 2 Ders Notları

  • 29 Mayıs 2018
  • 615 kez görüntülendi.
Finansal Yönetim 2 Ders Notları

Finansal Yönetim 2 Ders Notları PDF

ORTA VE UZUN VADELİ FİNANSMAN (Finansal Yönetim 2 Ders Notları)
İşletmeler ihtiyaç duydukları fonları kısa orta ve uzun vadeli olarak sağlamaktadırlar. Kısa vadeli fonlar işletmenin dönen varlıklarının finanse edilmesi için kullanılır. Orta ve uzun vadeli fonlar ise işletmelerin duran varlıklarının finansmanında kullanılır. İşletmeler sağladıkları kısa vadeli fonları başka varlıkları ile geri ödeler(Başka varlıklarını paraya çevirerek öderler). Orta ve uzun vadeli fonlar ise işletmenin gelirleri ile geri ödenmektedir.

ORTA VADELİ FİNANSMANIN ÖZELLİKLERİ VE TÜRLERİ: Orta vadeli finansman kaynakları ortak özellikler taşımaktadır. Bu özellikler, kredinin süresi, kredinin geri ödeme planı ve kaynak ile sağlanan fonların güvencesi olmak üzere 3 grupta incelenir.
*Kredinin Süresi: Ortak bir kanı olmamakla birlikte orta vadeli finansman kaynakları süresinin 1 ile 10 yıl arasında olduğu kabuledilmektedir. Ancak orta vade ülkelerin ekonomik koşullarına göre 1-5 yıl arasında değiştiği de belirtilmektedir. Bu nedenle bazıekonomilerde uzun vade ile orta vade birbirine karıştırılabilmektedir.
Finansal Yönetim 2 Ders notlarının tamamına aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz;

Notu İndir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ