Üniversitede Vize-Final Notlarını Paylaşmayan Çalışkan Öğrenciler

  • 01 Haziran 2018
  • 376 kez görüntülendi.
Üniversitede Vize-Final Notlarını Paylaşmayan Çalışkan Öğrenciler

Üniversite yılları her zaman değerli ve keyifli zamanları içerir. Eğitimin yanı sıra en kalıcı dostluklar bu sıralarda kazanılır. Ancak üniversitede okumak biraz da özgürlüğü de çağrıştırdığı için zaman zaman derslere girmektense arkadaşlarla yapılan aktiviteler daha cazip gelebilir. İşte bu cazip zamanlar sınav zamanlarına yaklaştıkça pişmanlık olarak karşınıza çıkar ve panik yapmanıza da neden olabilir. Bu durumda derslere giren arkadaşlarınızı ders notları için ricacı olmanız , hatta zaman zaman gönüllerini yapmanız gerekebilir.  İşte böyle bir durumda kaldığınızda üniversitede vize final notlarını paylaşmayan çalışkan öğrencilerle sık sık karşılaşmışsınızdır.

Üniversitede Vize-Final Notlarını Paylaşmayan Çalışkan Öğrenciler

Bu öğrenci tiplerinden bazıları da size daha önce bu konuda yardımcı olmuş ve notlarını sizinle paylaşmış olabilir. Sizde bu notlar sayesinde notlarını aldığınız kişiden biraz da şansınızın da yardımıyla yüksek not almış olabilirsiniz. Bu durum ikinci kez size not vermeme gerekçesi olarak karşınıza çıkabilir.

Hastalık ya da geçerli bir neden sonrası  vize ve final notlarını paylaşmayan çalışkan öğrenciyi ikna şansınız olabilir. İnsaflı ve yardımsever davranan çalışkan öğrencilere de rastlamak mümkündür.

Ders notlarını paylaşmayan kaç öğrenci tipi vardır?

Bir başka çalışkan paylaşıma kapalı öğrenci tipi ise,öğretmenin verdiği her ayrıntıyı not alır, tahtadaki her ayrıntıyı not kağıtlarına eksiksiz geçirirler. En basit çizgileri çizmek için bile cetvel ile çizmeyi severler. Yanlarında neredeyse bir kırtasiye taşırlar. Ancak bu özellikleri dersi derste anlamaya yetmez mutlaka evde de çalışmaları gerekir. İşte bu tarz çalışkan öğrenci tipleri için ders notları altın değerindedir. Bir başka kişiyle altın değerindeki bu ders notlarını paylaşmak istemezler. Onlardan notları yerine başka vir şey isteseniz vermek için bir dakika düşünmezken ders notları için “sende gelseydin, kendin not alsaydın bu benim emeğim ve çalışmam” diyebilecek olmaları da kaçınılmazdır. O yüzden bu zorlu isteme sürecini nasıl atlatmanız gerektiği zorlu bir döneme hazırlıklı olmanız gerekmektedir.

Ders notlarını paylaşmayı sevmeyen son öğrenci tipi ise, notlarının tamamını değil önemli saydığı notların bir kısmını kendine saklayarak eksik bilgilerle size veren öğrencilerdir. Bu da size avantaj yerine dezavantaj olabileceğini unutmayın. En iyisi ders notlarınızı kendiniz tutup sınavlarda kimseye muhtaç olmadan kendi yeteneklerinize ve notlarınıza güvenmekten geçmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ